Skip to main content
Naplánovaná událost Network - Evangelikální teologie Networky

Vize networku

Network evangelikální teologie přivádí dohromady lidi z evangelikálního prostředí, kterým záleží na rozvoji teologického myšlení, ať už se mu věnují laicky nebo profesně. Network tak navazuje na činnost Sdružení evangelikálních teologů (www.evangelikalni-teologie.cz) a Evangelikálního teologického semináře (www.etspraha.cz).
Jmenovitě má tyto cíle:

  • Podněcovat teologickou práci a vytvářet prostor pro výměnu myšlenek, rozhovor a budování osobních kontaktů.
  • Soustředit pozornost na důležité impulzy světového teologického myšlení a jeho kontextualizace do společnosti a služby v České republice.
  • Vytvářet prostor pro domácí teologickou práci a její kritickou reflexi.

Cílová skupina networku

Network je určen širokému spektru zájemců o evangelikální teologii. Míří zejména na ty, kteří se teologii věnují v rámci své služby v církvi (kazatelům, starším, vedoucím skupinek, atd.) a ty, kdo teologii studují, učí nebo píší. Otevřen je ale i všem dalším, kteří mají zájem o rozvoj evangelikálního teologického myšlení.

Téma letošního networku

Do našeho networku zveme hlavního řečníka Evangelikálního fóra, který své poselství přinese v plenárních přednáškách a v networku bude prostor to s ním důkladně probrat. Další části networku poslouží k naslouchání a diskuzi nad domácí teologickou prací i nad aktualitami ze světového teologického dění.

Vedoucí networku

Jan Valeš a Pavel Paluchník

Téma I. bloku:

Aktuality v „nové perspektivě“ (Pavel Paluchník)

Téma II. bloku: 

Rozhovor s Andrew Fellowsem

Téma III. a bloku:

Válka, násilí a křesťanská etika (Jan Valeš)

Téma IV. bloku:

Re-evangelizace, potřeba a model (Tomáš Grulich)

Vedoucí networku