Skip to main content

Marek Macák

klinický psycholog, učitel na Evangelikálním teologickém semináři

Marek je členem Bratrské jednoty baptistů. Pochází ze Slovenska a nyní působí v Praze, kde vystudoval psychologii a kde dnes učí na Institutu klinické psychologie a na Evangelikálním teologickém semináři. Jako školitel a lektor psychodiagnostiky působí též v řadě psychiatrických a psychoterapeutických zařízení. Vede Českou společnost pro Rorschacha a projektivní metody a  Asociaci pro dialog křesťanství a psychologie, kterou spolu s dalšími kolegy založili v r. 2011.

Semináře

Genderová identita v Kristu

Marek Macák
Naplánovaná událost
seminare Semináře - Marek Macák
Jak se dívat na biblické "jako muže a ženu je stvořil" ve světle každodenního života a otázek o vlastním mužství anebo ženství. A pokud se nás toto tázání netýká osobně, jak přistoupit Kristovsky k věřícím a nevěřícím lidem, kteří při vší upřímnosti musí zodpovědně říct, že se jich genderové tázání osobně dotýká?

Networky

Poradenství a pastorace

Naplánovaná událost
Network - Poradenství a pastorace Networky
V průběhu poradenské praxe se setkáváme s komplikovaností řešení pastoračních problémů v rámci sborového společenství. Vizí networku pro tento rok je pomoci získat základní přehled a orientaci, co dělat, pokud se setkám s někým, kdo má závažnější problém z oblasti pastorace. Jak tuto situaci zvládnout v rámci společenství, co mohu dělat já a s čím naopak potřebuji daného člověka poslat dál a ke komu. V rámci networku se tentokrát zaměříme na problematiku lidské osobnosti, na její zralost a osobnostní zvláštnosti, které se můžou stát součástí potíží, se kterými za námi lidé přicházejí. Teorie představená v prvním bloku se v dalších blocích uplatní v porozumění konkrétním pastoračním situacím, které budou ilustrované v kazuistikách.

Proběhlé semináře